19-dsc0106-111-mid.jpg
 

martina.houskova@email.cz

728072609

---------------------------------

Martina Houšková

masáže, pilates
=============================================================================================================
Tel.: 728072609

Kraniosakrální osteopatie

Jemná manuální neinvazivní terapie, založená na naslouchání našim tkáním, pro klienta příjemná. Osvobozuje, uvolňuje životní sílu, oživuje její tok a rytmus a tím startuje samoléčebné schopnosti organismu jako celku. Přináší hlubokou relaxaci, pocit hlubšího
a snazšího dýchání, zbavuje "tíhy", navrací klienta ke komunikaci s vlastním tělem a jeho schopnosti samouzdravení. Využívá vlastností centrální nervové soustavy, malých pohybů kostí, odstraňuje napětí, vzniklá různými traumaty. Vhodná prakticky pro každého.
Více na: http://www.csosteopatie.cz/   http://www.osteopatie.cz/


Breussova masáž 
Jemná, citlivá, energetická masáž zad a páteře, významným způsobem regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky, je klíčem k řešení mnoha problémů v pohybovém aparátu, obzvláště v oblasti kříže a beder. 

Ploténka je porézní houba, která je z 90% složená z vody. K dobré funkci tedy potřebuje nejen vodu (je důležité dodržovat pitný režim), ale také výživu. 
 
Breussovou masáží páteře se specielními hmaty oddalují obratle od sebe, aby  ploténky měly místo a vmasírovává se třezalkový olej. Tím se docílí jejich nabobtnání a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla. Po jemné masáži se položí na páteř hedvábný papír a postupným přikládáním rukou dochází k magnetizování. Třezalkový olej proniká hlouběji do páteře a nečistoty se působením osmózy hromadí na drsné straně papíru.  
 
Při masáži se také automaticky ošetřují akupresurní body, které jsou vyústěním spojnic orgánů a jsou uloženy podél páteře na meridiánu močového měchýře. Aktivováním těchto bodů dochází, kromě výrazného uvolnění páteře  a odstranění bolestí zad,  často i k vyřešení různých psychických blokád.


Indická antistresová masáž hlavy a šíje

Jedná se o jemné, léčivé ošetření hlavy, krku, ramen a horní části paží, zakončené masáží rukou a obličeje. Odstraní každodenní stres. bolesti hlavy a očí, napětí v ramenou, krku a šíji, zlepší kvalitu vlasů, navodí pocit duševní pohody a celkově fyzicky i psychicky zharmonizuje organizmus.

Tlaková masáž plosky nohy
"Skutečný návrat k přírodě je možný pouze skrze bosá chodidla".
Chodidla představuji dokonalou mapu našeho těla, všechny orgány tam mají svou odpovídající plošku. My už ale chodíme naboso tak málo a výjimečně, že jsme se o přirozenou stimulaci a masáž všech těchto plošek připravili. Tlaková masáž nohou je účinnou technikou, která aktivuje samoléčebné síly organismu a přispívá k obnovení tělesné a duševní rovnováhy a harmonie.

Manuální lymfodrenáž
Speciální jemná masážní technika, ovlivňující lymfatický systém, má hluboce sedativní, analgetický spasmolytický efekt na krevní a lymfatický oběh (zmírňuje pocity napětí).
INDIKACE:
- žilní a lymfatické otoky
- drenáž otoků po úrazech
- prevence a úprava žilní nedostatečnosti
- akné
- obezita
- porucha čití při omrzlinách
- regenerace a zvyšování imunity organizmu a zlepšení metabolismu
- péče po liposukci a jiných metodách estetické chirurgie
- základní péče u všech zeštíhlovacích metod
- zpomalení stárnutí pokožky
- otoky obličeje, vàčky pod očima
- otoky dolních končetin
- užívání hormonální antikoncepce

RELATIVNÍ KONTRAINDIKACE (na lékařské doporučení):
- silná nebo bolestivá menstruace
- těhotenství do 3. měsíce
- hyperfunkce štítné žlázy
- onemocnění jater, ledvin, srdce
- astma, bronchitida
- neléčená, nedostatečně kompenzovaná hypertenze
- otoky z onemocnění srdce, jater, ledvin
ABSOLUTNÍ KONTRAINDIKACE:
- veškerá zhoubná nádorová onemocnění
- akutní bakteriální nebo virové onemocnění
- akutní cévní onemocnění
- hnisavé kožní rány
- zelený zákal
- patologické těhotenství

Baňkování 
Baňkami se vytváří na kůži sání a podtlak, který pumpuje stagnující "kalné" tělesné tekutiny k povrchu a nahrazuje je čerstvými "čistými", které urychlují regeneraci, dochází k odstranění odpadních a toxických látek z hlubších vrstev tkání.
Indikace: akutní/chronické bolesti svalů a kloubů, revmatické problémy, regenerace kůže, stimulace vnitřních orgánů.

Uvolnění fascií
Fascie (vazivové tkáně) se skládají z vody, kolagenu, sloučenin sacharidů a bílkovin a tmelících látek. Tyto složky se v našem těle spojují do řetězců, váčků, pouzder a obalů a vytváří 3D síť, která se rozprostírá po celém těle a spojuje vše se vším. Díky správnému napětí drží vše pohromadě a zároveň od sebe, tak, aby naše svaly, kosti i orgány byly na správném místě.
Společným jmenovatelem fascií je přizpůsobivost každodenním nárokům. Přenášejí a ukládají síly, jsou centrem vnímání našeho pohybového aparátu, tzv. "šestým smyslem". V případě přepětí se stávají centrem bolesti a potíží.
Dobře fungující fasciální soustava naopak umožňuje správnou funkci a spolupráci dalších soustav a představuje i dobrou ochranu před zraněním. Kdo disponuje pružnou, odolnou a ohebnou fasciální soustavou si tím buduje tu nejlepší možnou obranu.
Nabízím cca hodinku příjemné aktivní varianty péče o tělo pro všechny, kterým už nestačí "jen" pasivní masáž. Cílem je vyhledat vlastní centra bolesti a ta vymasírovat pomocí válce nebo míčku. Vedením těla na masážní pomůcce prostřednictvím vlastního pohybu dochází zároveň k jeho posílení a stabilizaci.

MEDOVÁ masáž
Při medové masáži působí léčivá síla včelího medu pokožkou přímo na organismus.
Tato technika masáže kompresivních hmatů ve spojení s účinky medu, nanášeného na oblast zad, pomáhá odstraňovat nahromaděné toxiny z podkoží a hlubších tělesných tkání.

Martina Houšková

IČO: 03889211

Sídlo: Větrná 827/60, 370 05, České Budějovice - České Budějovice

Podnikatelka je zapsána v ŽR od 13. března 2015
Ceník
=============================================================================================================

Klasická masáž částečná do 30 minut

300 Kč

Klasická masáž celková s protažením 60 minut

600 Kč

Indická antistresová masáž cca 50 minut

500 Kč

Masáž plosky nohy cca 50 minut

500 Kč

Manuální lymfodrenáž částečná do 60 minut

500 Kč

Manuální lymfodrenáž celková do 120 minut

1000 Kč

Baňkování do 30 minut

300 Kč

Uvolňování fascií 50 min.

500 Kč

Breussova masáž 50minut

500 Kč

Medová detoxikační masáž cca 50 minut

500 Kč

Kraniosakrální osteopatie cca 70 minut

700 Kč